Juhend

1. Eesmärk

Tartu linna meistrite selgitamine saalihokis täiskasvanute arvestuses meeskondadele. Sportimisharrastuse ja saalihokimängu ergutamine Tartu linnas ning maakonnas, eesmärgiga populariseerida saalihokit ja innustada mängijaid kõrgematele sportlikele saavutustele.

2. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad laupäeval, 5. mail 2012 algusega kell 10.00 Eesti Maaülikooli spordihoones Kreutzwaldi 3, Tartu. Võistlused toimuvad kui on registreerinud vähemalt 6 meeskonda. Meeste võistluste maksimaalne kestvus üheksa tundi.

3. Korraldamine

Võistlust organiseerib Eesti Maaülikooli Spordiklubi. Turniiri peakorraldaja on Rait Rodi (tel. 5282218; e-post rait.rodiemu.ee ).

4. Osavõtjad

Tartu linna lahtistest meistrivõistlustest saalihokis saavad osa võtta kuni 15 liikmelised võistkonnad, kus igas võistkonnas tohib mängida maksimaalselt 3 Eesti meistriliiga mängijat. I ja II liiga mängijate arv võistkonnas pole piiratud. Maksimaalselt saab võistlustel osaleda 12 võistkonda. Võistlustele eelistatakse osalema registreerimise järjekorras võistkondi Tartu linnast, seejärel Tartu maakonnast ning vabade kohtade olemasolul ka mujalt Eestist.

5. Võistluste süsteem

Võistlused toimuvad meeskondadele. Võistluste lõplik süsteem selgub peale registreerimistähtaja lõppu, sõltudes osalejate arvust. Kui registreerub maksimaalne arv võistkondi, toimuvad mängud neljas kolmeliikmelises alagrupis ning alagruppide 2 paremat pääsevad veerandfinaalides, kõik kohad mängitakse välja. Iga võistkond saab sellisel juhul minimaalselt neli mängu. Kui ühest üksusest osaleb kaks või enam võistkonda, siis paigutatakse võistkonnad võimalusel erinevatesse alagruppidesse. Alagruppides toimuvad üheringilised turniirid.

6. Reeglid

Võistlused toimuvad Eesti Saalihoki Liidu võistlusreeglite alusel väljakul mõõtmetega 20x40 meetrit. Alagruppides ja kohamängudes on mänguaeg 1x12 minutit, poolfinaalmängudest alates 2x8 minutit „jooksvat aega“, mängu viimane minut „puhas aeg“. Kui registreerub vähem kui 10 võistkonda, on korraldajal õigus mänguaega muuta, tagades osalevatele võistkondadele maksimaalse mänguaja.

Üldine paremusjärjestus alagruppides selgitatakse punktide üldsumma põhjal, kusjuures võit annab 2, viik 1 ja kaotus 0 punkti. Alagruppides kõikide kohtade paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse: 1) väiksemat antud loobumiskaotuste ja tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis; 2) omavaheliste mängude punkte; 3) omavaheliste mängude väravate vahet; 4) suuremat võitude arvu; 5) üldist väravate vahet; 6) suuremat löödud väravate arvu; 7) loos. Kohamängudes normaalaja viigilise tulemuse korral otsustatakse võitja karistusvisetega esimese edu väravani (sama mängija võib sooritada karistusviske alles siis, kui kogu võistkonna liikmed on oma viske sooritanud).

Ühe võistkonna mängijad peavad kandma sama värvi mängusärke.

7. Protestid

Võistluste käigus tekkinud küsimused ja protestid lahendavad kohapeal peakohtunik ja peakorraldaja.

8. Autasustamine

Võistluste kogu esikolmikut autasustatakse karika, medalite ja diplomitega. Eriauhinnad on välja pandud turniiri resultatiivsemale mängijale, parimale mängijale, parimale noormängijale ning väravavahile.

10. Registreerumine

Registreerumine toimub kuni 26. aprill 2012 kell 23.59. Registreerimisleht leitav siin Osavõtumaks 25 eurot võistkonna kohta tasuda hiljemalt 26. aprilliks MTÜ Eesti Maaülikooli Spordiklubi arvele 10152001503004 (SEB) või 221050769934 (SWED). Soovi korral on võimalik saada arve, millest tuleb teatada juba registreeringut tehes. Kuna võistkondade arv on piiratud, siis enne osalustasu ülekandmist peate saama korraldajapoolse e-posti kinnituse osalemiseks/mitteosalemiseks, misjärel tuleb maksta osalustasu 24 tunni jooksul (juhul kui seda ei ole tehtud, on korraldajal õigus anda koht järgmisele ootejärjekorras olevale võistkonnale). Registreerimine loetakse sooritatuks ainult juhul kui on õigeaegselt tasutud osalemistasu.

 

ANTUD  JUHEND  ON  ÜHTLASI  AMETLIKUKS  TURNIIRIKUTSEKS.

Greaton

MTÜ Eesti Maaülikooli Spordiklubi
Kreutzwaldi 3, Tartu 51006, tel (+372) 731 3900, faks (+372) 731 3910, e-post: sportemu.ee